Mercor

Вогнезахист дерев’яних конструкцій

Залежно від призначення і функцій, які виконують будівельні конструкції, до них є різні вимоги з пожежної безпеки. Так, до не несучих конструкцій з дерев’яних матеріалів пред’являються вимоги бути негорючими, не поширювати вогонь, не створювати небезпеку евакуації людей при пожежі.

Здатність матеріалу будівельних конструкцій брати участь в процесі горіння, підтримувати і розвивати його, створює підвищену пожежну небезпеку об’єктів. Так, до несучих дерев’яних конструкцій пред’являються вимоги також по межі поширення вогню і вогнестійкості – вона залежить від виникаючих ушкоджень за рахунок вигорання, обвуглювання і прогрівання деревини у осередку пожежі.

Серед причин, що сприяють розвитку пожеж, є широке застосування в спорудах деревини, властивості якої пов’язані з легкою займистістю та здатністю підтримувати горіння.

Деревина – це будівельний природний матеріал, який завжди привертав увагу фахівців з огляду на свою доступність, легкість оброблення, невелику власну масу, порівняно високу міцність, достатні теплоізоляційні властивості. Раніше, використовуючи дерево, зводили з дерев’яних колод стіни, з балок міжповерхові перекриття, деревними дошками покривали підлоги, виготовляли двері та віконні рами, а також робили меблі та інші предмети побуту.

Сьогодні застосування дерев’яних конструкцій суттєво розширилося й удосконалилось, але однією із проблем залишається те, що деревина належить до групи горючих матеріалів, займання яких за певних умов можливе навіть від малокалорійного джерела запалювання. Дерев’яні будівельні конструкції мають підвищену пожежну небезпеку, що пов’язано з низькою температурою займання (280 – 300 ͦС). По поверхні незахищених дерев’яних елементів з нормованою експлуатаційною вологістю, полум’я може розповсюджуватися зі швидкістю до 2 м/хв.

Так, 90% випадків пожеж, що мали найбільш тяжкі наслідки, відбувалися на об’єктах культурно-побутового та адміністративного призначення з високим ступенем використання деревини, насамперед через декоративні, оздоблювальні матеріали. Втрата несучої спроможності дерев’яних конструкцій є результатом обгорання несучих елементів, що призводить до поступового зменшення їх робочого перерізу та зростанню напруження в робочому перерізі при незмінному зовнішньому навантаженні.

Тому залишається актуальним питання підвищення рівня межі вогнестійкості дерев’яних елементів за допомогою ефективних, нових, простих у виконанні, й із мінімальними затратами, методів вогнезахисту – саме тут з’являється необхідність використання в інтер’єрі екологічних матеріалів протипожежного захисту. Дані засоби впливають на вогнестійкість дерев’яних конструкцій, зменшуючи величину обвугленої зони під час пожежі. Проте варто пам’ятати, що не існує такого універсального засобу, який би на 100% перешкоджав спалаху і не змінював зовнішній вигляд під впливом вогню. Але вогнезахист дерев’яних конструкцій сучасними препаратами (антипіренами) сприяє тому, що процес загоряння значно ускладнюється. Одночасно із зниженням горючості деревини, вогнезахист повинен зберігати її експлуатаційні й естетичні параметри. Вогнезахисні матеріали повинні бути екологічно безпечними, вогнезахисні властивості – довговічними та надійними. Саме такою є вогнезахисна фарба Polylack Wood Transparent від МЕРКОР.

Принцип її дії досить простий – фарба покриває деревину вогнетривкою захисною плівкою, яка уповільнює та частково перешкоджає її займанню.

Основні характеристики Polylack Wood Transparent:

  • Фарба прозора – захист деревини від дії полум’я, і при цьому зберігається її естетичний вигляд;
  • Швидке та просте нанесення — повне висихання вже через 24 години (при середній температурі 20°С); • Стійкість до тріщин, стирання та пилу;
  • Екологічно чиста, нетоксична;
  • Гарантія до 15 років.

Обираючи МЕРКОР Україна, ви робите внесок у майбутнє, адже #мигарантуємобезпеку.