Гравітаційне димовидалення. Питання, які ставлять найчастіше.
Який кут відкривання люків димовидалення?
Мінімальний кут відкривання одностулкового люка димовидалення — 140°. Двостулкового — 90°.
Петлі прикріплюються до основи і стулки на довшій стороні люка.
Чи можуть люки з пропозиції Mercor встановлюватись на похилих дахах?
Так, люки можна встановлювати на похилих дахах. Максимальний кут нахилу даху — 30° (для люків з серії mcr Prolight).
Під час встановлення люків на похилих дахах, розмістіть основу таким чином, щоб петлі люка знаходились у найнижчій точці даху:
Чи є в пропозиції Mercor люки без теплових мостів з можливістю виходу на дах?
Mercor пропонує люки без теплових мостів (люки з серії mcr Ultra Therm), які поєднують в собі дві функції: димовидалення та виходу на дах.
У цих типах люків, електричний привід (24 В) переміщено вбік люка, в результаті чого утворюється отвір для виходу на дах мін.70 см*. Дефлектори не використовуються в таких типах ліхтарів через ризик пошкодження.
Ці люки мають маркування CE згідно з EN 12101-2. Mercor пропонує люки димовидалення mcr Ultra Therm з функцією виходу на дах наступних типів і розмірів:
– люки mcr ULTRA THERM NG-A 80/120, NG-A 90/120, NG-A 100/110, NG-A 100/120, NG-A 100/130, NG-A 100/140, NG -A 100/150, NG-A 110/110, NG-A 115/115, NG-A 120/120, NG-A 125/125, E 80/120, E 90/120, C100, C105, C110, C115.
Люки димовидалення mcr ULTRA THERM в стандартній версії виконання з центрально встановленим приводом, без вітрових дефлекторів, довжина сторони > = 160 см, також забезпечують вихід на дах.
*залежно від типу люка і його розміру
Чи є у пропозиції Mercor люки з можливістю виходу на дах?
Люки димовидалення, які мають відповідні розміри проходу на одній або обох сторонах системи відкривання, яку ми пропонуємо в даний час:
– всі люки серії mcr PROLIGHT C, E без дефлектора та направляючого сопла, довжина борта> 180 см. Привід встановлений посередині. Відстань між приводом і стороною люка становить ≥80 см
– люки димовидалення mcr PROLIGHT C100, C110, E100 / 110 без дефлектора та направляючого сопла. Привід встановлений збоку люка. Перехідне світло між приводом і стороною люка становить ≥ 80 см
Люки димовидалення з серії mcr PROLIGHT з розмірами, відмінними від зазначених вище, можна застосовувати для виходу на дах, розмістивши два приводи з боків люка.
Яке кріплення необхідно використовувати для самонесучих світлових смуг mcr Prolight?
Стандартна світлова смуга (основа світлової смуги) має бути закріплена по периметру смуги або на кожному кутнику з максимальним відступом 3 м.
Також існує можливість використання основи на кожному кутнику і з кроком максимально 6 м, у цьому випадку вона буде виготовлена з грубшого листового металу, так звана самонесуча основа. Це має бути узгоджено під час замовлення. В даному випадку, слід звернути увагу, що самонесуча основа може переносити вагу смуги виключно на дах, а не навпаки.
Що таке вітрові дефлектори і для чого їх використовують?
Дефлектори — це додатковий елемент люків димовидалення, який збільшує їх активну аеродинамічну площу (завдяки тому, що закриває отвір димовидалення від вітру). Вони виготовляються з алюмінієвого листа і кріпляться збоку до основи люка.
Дефлектори встановлюються попарно:
- на кутах основи люка навпроти сторони, до якої кріпляться петлі (люки серій mcr PROLIGHT, mcr ULTRA THERM type C, E, NG-A);
- вздовж основи, де не кріпляться петлі (люки серії mcr PROLIGHT типу DVP, DVPS)
Висота дефлекторів залежить від:
- типу люка димовидалення;
- номінального розміру люка димовидалення;
- висоти основи;
- додаткового обладнання, встановленого в продукті.
Дефлектори можуть бути пофарбовані у довільний колір з палітри RAL.
Що таке вхідний дефлектор і для чого його використовують?
Вхідний дефлектор — додатковий елемент люка димовидалення, який збільшує його активну аеродинамічну площу. Завжди застосовується в комплекті з дефлекторами. Стандартно виготовляється з оцинкованого сталевого листа. Нижній край вхідного дефлектора виступає на 70 мм вниз від нижнього краю основи люка. Вхідний дефлектор може бути виготовленим з листа алюмінію або нержавіючої сталі і бути пофарбованим у довільний колір з палітри RAL.
Щоб уникнути пошкоджень, вхідний дефлектор встановлюється у так званому транспортному положенні — над нижнім краєм основи. Після встановлення люка димовидалення на даху, вхідний дефлектор потрібно опустити в робоче положення.
Чи можливо обрати висоту основи в продуктах з серії mcr PROLIGHT?
Люки димовидалення серії mcr PROLIGHT мають додаткову аеродинамічну площу, що визначена в протоколах випробувань (абревіатура Аа згідно з EN 12101-2) для 2 висот основ: мін. 300 мм та мін. 500 мм.
Максимальна висота основи обмежена в звіті про класифікацію до 700 мм.
Можливо виготовити люки з висотою основи не тільки 300 і 500 мм, а й нижчою.
Крім того, для визначення активної аеродинамічної площі можна врахувати висоту конструкції для закріплення під основу під люком (за умови збереження однакових розмірів) загальної висоти основи:
Це означає, що ми можемо виготовити люк з висотою основи наприклад 200 мм, поставити на 150 мм конструкцію для закріплення під основу (встановлену на будові) і визначити для такого комплекту активну аеродинамічну площу як для люка з мінімальною висотою 300 мм.
Технічно можливе обмеження до мінімальної висоти основи до 200 мм, максимальне — 700 мм, як зазначалось вище.