Mercor

Що нового у вентиляції?

#ВівторкизМЕРКОР

Вітаємо вас на сторінці навчальних статей МЕРКОР. Саме тут ми щовівторка публікуємо цікаві статті на галузеві теми. Приєднуйтесь!

 

Сухий монтаж клапанів mcr FID PRO з використанням мінеральної вати

Протипожежні клапани mcr FID PRO призначені для побутових систем вентиляції. Вони встановлюються там, де ці системи проходять через вертикальні та горизонтальні перегородки. Клапани mcr FID PRO також пройшли випробування та отримали сертифікати. Вони підходять для, так званого, сухого монтажу у вертикальних будівельних перегородках. Його особливість в тому, що при сухому монтажі можна використовувати мінеральну вату замість будівельного розчину.

 

Переваги сухого монтажу:

 

– Не потрібно використовувати будівельний розчин і чекати на його висихання – це суттєво скорочує час монтажу 

– Просте встановлення

 

На рисунках нижче показано порівняльні приклади монтажу протипожежних клапанів mcr FID PRO на різних типах будівельних перегородок з використанням розчину та мінеральної вати.

Що нового у вентиляції?

Рис. 1. Приклад встановлення клапанів mcr FID PRO в легких стінах з гіпсокартону за допомогою розчину (зобр.1) або мінеральної вати (зобр.2)

 

Що нового у вентиляції?

Рис. 2. Приклад встановлення клапанів mcr FID PRO в бетонних або кам’яних (цегляних) стінах за допомогою розчину (зобр.1) або мінеральної вати (зобр.2)

 

Що нового у вентиляції?

 

Рис. 3. Приклад встановлення клапанів mcr FID PRO в монолітні (залізобетонні) стіни за допомогою розчину (зобр.1) або мінеральної вати (зобр.2)

 

Встановлення клапанів mcr FID S/V або mcr FID S/V-M в батареях

 

Mercor представила ще один новий продукт у свою пропозицію – батарею протипожежних клапанів. Вона складається з клапанів mcr FID S/V або mcr FID S/V-M, які з’єднуються між собою по боках. Ці батареї пройшли механічні випробування та випробування вогнем в реальних умовах і отримали сертифікати відповідності. Батареї протипожежних клапанів mcr FID S/V або mcr FID S/V-M, призначені для систем протипожежної вентиляції, що відносяться до класу EI120 (vew i ↔o) S1000C10000AAmmulti.

 

Згідно з документами відповідності, батареї mcr FID S/V можуть складатися з двох або трьох клапанів mcr FID S/V або mcr FID S/V-M. Розміри одного клапана в батареї можуть сягати від 200×200мм до 710×1500мм.

 

Клапани, встановлені в батареї, мають вертикальну вісь обертання. Кожен клапан оснащений індивідуальним приводом, який можна встановити або вгорі, або внизу.

 

Переваги батарей клапанів mcr FID S / V:

– комплектація затверджена сертифікатом

– більша активна поверхня при меншій площі

– повний спектр засобів управління

– установка в монолітні стіни і шахти (залізобетонні, бетонні)

– можливість використовувати механізм управління, що встановлений у верхній або нижній частині батареї

Монтаж:

Батареї клапанів можна встановлювати у вертикальних, монолітних будівельних перегородках. Ці перегородки можуть бути суцільними (стіни, вали) або виготовлятись із кладки блоків чи цегли. Мінімальна товщина перегородки – 120 мм. Також дозволяється встановлювати батарею клапанів в стінах і шахтах, які додатково облицьовані вогнестійкою (збірною) дошкою для більшої димової герметичності (S).

Вибраний приклад встановлення батареї клапанів

 

Що нового у вентиляції?

 

Рис. 4. Підготовка монтажного отвору

 

Простір між клапанами в батареї повинен бути заповнений мінеральною ватою щільністю мін.100 кг/м3 та вогнестійкістю класу А1. Батареї прикручуються за допомогою С-профілів. Можна зібрати будь-які комплекти, які складаються з декількох батарей, складених з двох-трьох клапанів. У цьому випадку дотримуйтесь відстані у 200 мм між батареями, як показано на малюнку нижче. На цьому кресленні зображено кілька комплектів з чотирьох батарей клапанів.

 

Що нового у вентиляції?

 

Рис. 5. Батареї з клапанів об’єднані в кілька комплектів

 

На фото нижче зображений приклад батареї, встановленої у системі протипожежної вентиляції. Вона складається з трьох клапанів mcr FID S/V.

 

Що нового у вентиляції?

 

Рис. 6. Батарея mcr FID S/V, встановлена у системі протипожежної вентиляції