Mercor

Протипожежна вентиляція з точки зору проектування

#ВівторкизМЕРКОР

Вітаємо вас на сторінці навчальних статей МЕРКОР. Саме тут ми щовівторка публікуємо цікаві статті на галузеві теми. Приєднуйтесь!

 

В чому полягає рішення проектного відділу Mercor?

 

Для вентиляційних систем підпору повітря призначених для сходових кліток, вестибюлів, ліфтів та систем видалення диму з механічним спонуканням для коридорів і сходів (-ових кліток) наше архітектурно-проектне рішення включає: розрахунки системи у форматі pdf, схему системи у форматі dwg, список матеріалів у форматі xls, опис системи (за бажанням) та принцип роботи системи.

 

Для вентиляційних систем видалення диму, призначених для автостоянок, схема замінюється на проєкцію автостоянки і даху (за бажанням) зі схематично розташованими компонентами системи.

Протипожежна вентиляція з точки зору проектування

 

Які документи потрібні для створення моделі системи протипожежної вентиляції?

 

Для створення моделі системи протипожежної вентиляції необхідно подати масштаб проекту, тип будівлі, дані про об’єм простору (висота, площа, об’єм тощо), для яких розробляється модель. А також проєкція і розрізу форматі dwg, разом з технічним описом для проекту, адресу та назву інвестицій, пожежну експертизу, якщо вимагається, або заходи з протипожежного захисту, якщо вони розроблені.

Протипожежна вентиляція з точки зору проектування

 

У якій проектній ситуації потрібне CFD-моделювання простору, який планують використовувати в системі протипожежного захисту?

 

CFD-моделювання – це дослідження, яке оцінює ефективність спроектованої системи протипожежної вентиляції. Якщо система та її компоненти не розроблялись на основі розрахунків, які підтримуються затвердженими технічними документами, то слід проводити CFD-моделювання. Числовий аналіз також буде служити розрахунком для проекту.

 

Наприклад, система підпору повітря, розроблена на основі PN-EN-12101-6 або ITB 378/2002, не потребує перевірки CFD-моделюванням.

 

А от систему вентиляції для видалення диму призначену для автостоянок, виготовлену на основі попередніх  даних, слід перевірити методом CFD-моделювання.

 

Якщо виникають сумніви щодо правильної роботи системи протипожежної вентиляції, для підтвердження її ефективності слід також провести CFD-моделювання.

Протипожежна вентиляція з точки зору проектування

Що таке CFD-моделювання з точки зору пожежної вентиляції?

 

CFD-моделювання – це числове віддзеркалення даного елемента і його функціонування, яке показує ряд параметрів, що виникають під час його роботи.

 

Щодо пожежної вентиляції, то це моделювання виникнення пожежі у визначеному просторі та симуляція роботи протипожежної вентиляції. Воно має на меті перевірити відповідність вимогам, викладеним у проекті. Ці вимоги, головним чином, направлені на можливість провести безпечну евакуацію, захистити конструкції будівлі та підвищити умови безпеки для рятувальних служб. Виходячи з критеріїв, встановлених законодавчими нормами/директивами KGPSP, ITB тощо, ми можемо оцінити, чи відповідає дана система протипожежної вентиляції вимогам, викладеним у проекті, чи ні і її слід коригувати.

 

Моделювання виконується після створення первинної версії проекту протипожежної вентиляції. На підставі результатів CFD-моделювання вносяться можливі зміни до конструкції будівлі для підвищення ефективності системи протипожежної вентиляції.

Протипожежна вентиляція з точки зору проектування

У яких випадках у системах протипожежної вентиляції використовуються вентилятори без температурного опору?

 

Насамперед, варто сказати, що вентилятори без температурного опору (ВО) застосовуються в системах протипожежної вентиляції для подачі повітря ззовні. А оскільки вони пропускають свіже повітря із надвору, немає необхідності використовувати вентилятори стійкі до гарячого повітря та диму. 

 

Вентилятори BO також можна використовувати для побутової витяжної вентиляції на автостоянках.

Протипожежна вентиляція з точки зору проектування