Mercor

Путівник по клапанах Mercor

Багатьох замовників плутають довгі і, на перший погляд, незрозумілі назви наших клапанів на кшталт mcr FID S/S C/p

 

Вони були створені зовсім не для того, щоб заплутати. Навпаки, така система позначок з’явилась для того, щоб вмістити максимально потрібних даних про виріб прямо у його назву. Щоб з назви ви одразу могли зрозуміти тип клапана, його форму корпуса та особливості будови.

 

Ми хочемо допомогти вам розібратися у цих позначках і тому підготували доступний путівник по клапанах з пропозиції МЕРКОР Україна. Поїхали!

 

Перш за все, клапани можна поділяти за серіями. Так ми виділили 3 основних (рис.1).

рис.1

Серія FID S

 

  • Класичні клапани з прямокутною та круглою формою корпуса
  • Виготовляються як в протипожежному (вогнезатримуючому), так і в протидимному (димовидалення) варіантах
  • В залежності від типу клапана підходять для побутових, протипожежних та змішаних вентиляційних систем
  • Розміри прямокутних клапанів варіюються

ширина: від 200 до 1000 мм

висота: від 200 до 800 мм

  • Розміри круглих клапанів варіюються

діаметр: від 250 до 630 мм

  • Параметри вогнестійкості: EIS 120

 

У свою чергу, ця серія поділяється на два види клапанів: протипожежний (вогнезатримуючий) клапан та протидимний клапан (димовидалення). Як їх відрізнити? Для цього після назви серії ми вписали латинські букви S та V (рис.2).

рис. 2

 

Таким чином, маємо першу головну відмінність між клапанами серії FID S, де буква S після позначки “/” вказує на те, що тип клапана ― протипожежний, а V ― протидимний. Відповідно клапан серії FID S/S – буде протипожежним (вогнезатримуючим), а клапан FID S/V ― протидимним (з функцією димовидалення). 

 

Також на рис.2 можна побачити тип клапана з назвою FID S/V-M. В цьому випадку буква М вказує на те, що клапан може використовуватись як у протипожежних, так і в побутових вентиляційних системах. На відміну від решти клапанів, які призначені до використання лише в одному типі вентиляційної системи. В якому ― залежить від виду клапана. Більше можна дізнатись у наших менеджерів.

 

Давайте детальніше розглянемо різницю між протипожежними клапанами з приставкою FID S/S

 

Згідно з рис.2 вони бувають трьох видів FID S/S C/p, FID S/S p/P та FID S/S p/O. В чому різниця між цими трьома?

рис.3

 

Протипожежний (вогнезатримуючий) клапан FID S/S C/p. Буква С вказує на відсутність в конструкції клапана додаткової ізолюючої прокладки. Її відсутність ніяк не впливає на ефективність роботи клапана. Цей клапан просто полегшена версія (рис.3).

 

Букви в кінці назви клапанів Mercor серії FID S завжди вказують на форму клапана. Так у цьому випадку буква р вказує на те, що цей клапан прямокутної форми.

 

Якщо підсумувати, то можна розшифрувати назву клапана FID S/S C/p так:

 

Протипожежний (вогнезатримуючий) клапан серії FID S, без ізоляційної прокладки, прямокутний.

 

Щодо протипожежних клапанів FID S/S p/P та FID S/S p/O, варто сказати, що їх єдиною різницею є форма (рис.4) та (рис.5).

рис.4

рис.5

 

Як бачите, цей вид протипожежних клапанів відрізняється від попереднього наявністю ізоляційної прокладки. Вона позначається маленькою р, яка виділена на рисунку червоним.

 

Обидва клапани абсолютно ідентичні за принципом роботи і ефективністю. Різниця між ними лише у формі, яка позначається відповідно Р ― прямокутний та О ― круглий.

 

Тобто назва FID S/S p/P розшифровується як:

 

Протипожежний (вогнезатримуючий) клапан серії FID S, з ізоляційною прокладкою, прямокутний.

 

А назва FID S/S p/O відповідно:

 

Протипожежний (вогнезатримуючий) клапан серії FID S, з ізоляційною прокладкою, круглий.

 

Якщо ж говорити про протидимні клапани серії FID S/V з функцією димовидалення, то вони відрізняються між собою хіба що розмірами і призначенням для тих чи інших вентиляційних систем. Наприклад такий клапан може виготовлятись як у варіанті для протипожежних, так і для змішаних вентиляційних систем, при цьому зовнішньо ніяк не буде відрізнятись (рис.6).

рис.6

 

Маленька буква р знову вказує на наявність ізоляційної прокладки, а велика Р в кінці ― на прямокутну форму клапана.

 

До окремого виду клапана можна віднести клапан FID Pro. За своїм описом він, по суті, нічим не відрізняється від протипожежного клапана FID S/S p/O. Але головною відмінністю саме цього клапана є його розмір. А саме те, що максимальний діаметр такого клапана становить всього 315 мм (рис.7). 

 

рис.7

 

Такі клапани потрібні для систем, де використовуються стандартні спірально-навивні повітропроводи.

 

Отож підсумуємо, FID Pro ― це протипожежний круглий клапан з ізоляційною прокладкою для побутових вентиляційних систем, що виготовляється у розмірах діаметра 100-315 мм. Параметри вогнестійкості: EIS 60, EIS 120 та EIS 180.

 

Сподіваємось ця інформація була для вас корисною!

Якщо у вас виникли додаткові запитання з приводу клапанів, можете зв’язатись з нами за телефоном +38 (032) 242 03 46 або заповнити контактну форму тут. У полі “Ваше питання стосується цієї категорії” просто оберіть “Димовидалення та вентиляція”. І наші менеджери сконтактуються з вами найближчим часом.