Вогнезахист металевих конструкцій

Вогнезахист конструкцій

Вогнезахист металевих конструкцій, а також  дерев’яних конструкцій, є важливим елементом протипожежної безпеки. Стійкість металевих несучих конструкцій при температурі більше 500º С  значно зменшується. Не захищені конструкції під дією вогню частково або повністю руйнуються, наражаючи при цьому на небезпеку життя людей і тягнуть за собою великі збитки.

Компанія МЕРКОР пропонує своїм клієнтам два види вогнезахисту металевих конструкцій – вогнетривка фарба Polylack та спреєва система MCR TECWOOL F.

Вогнезахисна речовина Polylack виготовляється нашими угорськими партнерами, компанією MERCOR DUNAMENTI, відповідно до стандарту ISO 9001.

Суміш Polylack призначена для підвищення класу (межі) вогнестійкості несучих металевих конструкцій до R90 (90 хвилин), які експлуатуються при відносній вологості повітря не більше 80%.

Область застосування ітумісцентного покриття Polylack досить широка. До прикладу це житлові будівлі, цивільні і промислові об’єкти різного призначення. Вогнезахисна речовина Polylack являє собою однокомпонентний склад білого кольору в густому сметаноподобному стані, що містить антипірени, коксоутворюючі і газоутворюючі добавки на водній основі або розчиннику. Утворене при нанесенні біле матове покриття, під дією високих температур, спучується і утворює теплоізоляційний шар, що оберігає сталеві конструкції від впливу високих температур.

 

Застосування

Система mcr Polylack застосовується для забезпечення вогнезахисту елементів сталевих та дерев’яних конструкцій у будівництві, а також  у середині будівлі. Система, окрім вогнезахисту, надає конструкції естетичного вигляду. Сталеві елементи, оброблені вогнезахисною речовиною отримують клас вогнестійкості R30 – R90.

Нанесення вогнезахисної  речовини можливе двома способами – це механічне, за допомогою фарбопульта, або ручне – за допомогою валика або кісточки. Другий варіант нанесення є більш економним,  так як більша частина речовини наноситься безпосередньо на поверхню, а не розпилюється в повітрі.

Виробник дає гарантію 10 років на експлуатацію вогнезахисного покриття Polylack.

Компоненти системи:

 • захисний шар епоксидної або алкідної смоли
 • у разі виникнення пожежі під впливом тепла утворюється шар, що захищає споруду та забезпечує необхідну вогнестійкість
 • епоксидна фарба захищає конструкцію від вологи, бруду та механічних пошкоджень

Переваги системи:

 • ефективність протипожежного захисту в запропонованому діапазоні
 • стійкість до розтріскування, стирання та запилення
 • естетичний вигляд
 • проста в застосуванні, що забезпечує швидке нанесення
 • екологічно чиста, нетоксична

Вогнезахисне покриття MCR TECWOOL F

Спреєва система mcr Tecwool F застосовується для забезпечення вогнезахисту елементів металевих конструкцій з відкритими та закритими профілями, перекриттів на профнастилах. Має сертифікацію технічного випробування ITB № АТ-15-8163/2009.

Вогнезахисний спрей mcr Tecwool F належить до групи так званих легких вогнезахисних спреїв, тобто таких, що мають малу густину спреєвої маси. Призначений для будівельних об’єктів наземного загального будівництва, де вимагається підвищення вогнестійкості сталевих або залізобетонних елементів, що можуть піддаватися впливам стандартних пожеж.

Згідно висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи суміш mcr Tecwool F відповідає вимогам діючого санітарного законодавства України і може застосовуватися у приміщеннях промислово призначення, до прикладу у виробництві харчових продуктів. Клас вогнестійкості  спрею mcr Tecwool F  R30 – R240. Виробник дає гарантію 10 років на експлуатацію даного вогнезахисного покриття.

 

Переваги вогнезахисної суміші:

 • висока витривалість
 • швидка та проста у використанні
 • незначна в статичних обрахунках вага
 • вогнезахисна ізоляція є біологічно інертною, нетоксичною, нешкідливою для здоров’я
 • стійка до тріскання, виділення пилу, гниття чи грибків
 • забезпечує ідеально високе ізоляційне термічне і акустичне покриття
 • відсутність необхідності влаштування антикорозійного покриття на сталеві поверхні
 • необроблена зовнішня структура має вигляд «баранчика» світло-сірого кольору
 • може бути пофарбована
 • у складі покриття відсутні важкі метали

 

Технологія нанесення вогнезахисного спрею

Для нанесення захисту використовуються спеціальні обприскувачі (спреєві машини). Суха маса всипається до баку такої машинки, після чого за допомогою повітря під тиском вона подається через шланги до спеціального розпилювального сопла, в якому змішується з водою. Вода подається до розпилювального сопла окремим шлангом . Штукатурка mcr Tecwool F поставляється у подрібненому вигляді, у мішках по 25 кг.

Суха суміш mcr Tecwool F
Зовнішній виглядСуха суміш сірого кольору без грудок та забруднень
Густина230 ± 10% кг/м³
Свіжий розчин mcr Tecwool F
Зовнішній виглядОднорідна суміш сірого кольору без грудок та забруднень
Стужавілий розчин Tecwool F
Густина у сухому стані245 ± 10% кг/м³
Густина в стані природної вологості250 ± 10% кг/м³
Втрати ваги≤ 0,07 %
Адгезія до сталевої основи при нанесенні≥ 0,05 % МРа або відрив
Адгезія до бетонної основи при нанесенні≥ 0,05 % МРа або відрив
Коефіцієнт теплопровідності0,061 W/mK
Коефіцієнт поглинання звуку для товщини ізоляції 17 ммα ̫ = 0,60 клас С
Коефіцієнт поглинання звуку для товщини ізоляції 26 ммα ̫ = 0,80 клас С
Клас реакції на вогоньА1