Особливості протипожежних відкатних воріт

Відкатні протипожежні ворота

Один з найбільш популярних видів протипожежних перешкод є ворота і двері. Під час пожежі на виробництві, в громадському або в іншому приміщенні саме вони сприяють запобіганню поширення вогню.

Протипожежні ворота бувають трьох типів:

Вогнестійкість як одних, так і інших досягається тим, що їх виробляють зі спеціальних вогнестійких матеріалів або обробляють вогнестійкими засобами.

Промислові відкатні (розсувні) ворота виконують перш за все протипожежну функцію, оскільки цього вимагають норми пожежної безпеки на промислових об’єктах.

Відкатні (розсувні) ворота в основному застосовуються в торгівельних центрах, багаторівневих паркінгах, складських приміщеннях, виробництвах з різних галузей.

Вони відрізняються великою інтенсивністю експлуатації і великими габаритними розмірами, достатніми для забезпечення потреб вимогливих проектувальників та інвесторів. Саме такі протипожежні перешкоди воліють ставити на виробництвах і складах, адже велика кількість габаритної техніки та обладнання перебуває всередині приміщення, тому важливий кожен метр.

Конструкція воріт

Відкатні ворота складаються з панелей, наповнених вогнетривкою мінеральною ватою; панелі кріпляться між собою, та, за допомогою системи роликів навішуються на направляючу рейку.

Протипожежні відкатні ворота за типом конструкції поділяють на 2 типи: одностулкові і двостулкові. В залежності від конструктиву будівлі, розсувні ворота вибираються в одно- чи двостулковому виконанні. Ширина воріт, що поставляє МЕРКОР Україна, може досягати 16 метрів. Як в однопільних, так і в двопільних воротах застосовано іноваційний метод рішення системи ведення воріт із застосуванням електромагнітного регулятора швидкості замикання, що гарантує багаторічну надійність та безпеку експлуатації відкатних воріт.

Для забезпечення естетичних вимог клієнта або дотримання корпоративного стилю відкатні ворота можуть бути пофарбовані у будь-який колір з палітри RAL.

За вимогами пожежної безпеки протипожежні ворота поділяють на основні кілька типів:

  • з межею вогнестійкості не менше EI 120;
  • з межею вогнестійкості не менше EI 90;
  • з межею вогнестійкості не менше EI 60;
  • з межею вогнестійкості не менше EI 30;

ЕI – це здатність ізолювати продукти горіння, тобто вогонь, дим і інші гази, а також здатність запобігати поширенню тепла і вогню в цілому. Цифри 120 це здатність виконувати вищевказані функції протягом 120 хвилин, цифри 90 – 90 хвилин і так далі. Найбільш популярним типом протипожежних відкатних воріт є ворота з межею вогнестійкості не менше EI 60. Оскільки передбачається, що 60 хвилин цілком достатньо, щоб викликати команду пожежників і евакуювати працівників.

Основні функції відкатних протипожежних перешкод:

  • Захисна функція. Захищають приміщення від проникнення сторонніх людей;
  • Теплоізоляційна функція. Утримують тепло в приміщенні;
  • Протипожежна функція. Основна функція, яка запобігає поширенню вогню, і не дозволяє вийти йому та іншим продуктам горіння в інші приміщення;
  • Також цей тип воріт дозволяє пожежним дати доступ до осередку пожежі.

Дізнатися про ціни на відкатні протипожежні ворота виробництва компанії Меркор Україна Ви можете зателефонувавши нашим менеджерам.