Про фірму :: Продукція :: Новини :: Контакти
Новини      Протипожежні двері - як вибрати

Протипожежні двері - як вибрати

Як вибрати протипожежні дверіКожне підприємство, завод, супермаркет, кожна будівля, де є велике скупчення людей, зобов’язані мати захист від пожежі. І оскільки активні системи пожежогасіння не завжди по кишені власниками, або ж їх не можливо встановити через специфіку будівлі, то в такому випадку варто встановляти пасивні системи захисту від пожежі – протипожежні двері та ворота. Як вибрати протипожежні двері, на що слід звертати увагу під час вибору та де купити протипожежні двері та ворота читайте нижче.

 

На що слід звернути увагу при виборі протипожежних дверей

Основне завдання протипожежних дверей – якомога довше стримувати вогонь, щоб він не переміщувався в інші приміщення. Тому перше, на що ви маєте звернути увагу при виборі дверей проти пожежі – це клас вогнестійкості.

Клас вогнестійкості дверей позначають буквами R, E, I та цифрами від 15 до 120. Що ж означають ці букви та цифри?

Цифри від 15 до 120 означають час в хвилинах, наскільки довго двері можуть боротися із вогнем.

R – означає втрату несучої здатності. Тобто, двері із класом вогнестійкості R30 можуть протистояти прямому вогню протягом 30 хвилин, після чого відбудеться критична деформація каркасу і самих дверей або повне руйнування всієї конструкції.

E – втрата цілісності. Під втратою цілісності мається на увазі утворення глибоких наскрізних тріщин, через які може проникати вогонь або дим. Наприклад, у дверей класу E45 через 45 хвилин частково руйнується зовнішній і внутрішній шари, та утворюються наскрізні тріщини у дверях. Але ще не відбувається повна деформація конструкції чи втрата несучої здатності. Тобто люди ще навіть протягом 45 хвилин можуть відчинити двері та вибратися у безпечне місце.

I – втрата ізоляційних властивостей дверей. Під цим параметром мається на увазі, що двері ще зовнішньо не пошкоджені, але уже нагрілися до гранично допустимих показників. Наприклад, протипожежні двері з класом вогнестійкості I 15 можна відчинити протягом 15 хв голими руками, не отримавши опіків.

Таким чином клас вогнестійкості протипожежних дверей може позначатися як лише однією абревіатурою і цифрою (наприклад R15), так і двома (EI 45) або одразу трьома абревіатурами та цифрою (REI 120). Якщо вогнестійкість позначають декількома буквами і числом 45, то це означає, що за 45 хвилин двері втратять один або декілька своїх захистів. Наприклад, позначка EI 45 може означати, що за 45 хвилин вони втратили свої ізоляційні властивості, а може означати й втрату цілісності дверей за цей час.

Найкращими дверима вважаються протипожежні двері із класом вогнестійкості EI 60 і вище. Найслабшим класом вогнестійкості вважається R 15.

Специфіка установки протипожежних дверей

Специфіка установки протипожежних дверейПеред тим, як замовити металеві протипожежні двері, слід також звернути увагу й на специфіку установки. Наприклад, за стандартами двері мають відкриватися у напрямку руху людей під час евакуації. Двері такого типу мають бути оснащеними легкими замками, щоб у разі надзвичайної ситуації двері можна було легко відкрити.

Установка протипожежних дверей має обов’язково проводитися висококваліфікованими спеціалістами. Тому що, при неправильному монтажі двері та дверна коробка можуть не герметично закриватися, а це в першу чергу призведе до швидкого зношування завіс, а по друге, в разі виникнення пожежі, вони не захистять вас від диму та вогню, а це їхнє основне завдання.

Із-за високої вартості такого типу дверей, люди не завжди в змозі встановити їх у всіх приміщеннях. Тому поставте пріоритети. Для приміщень із легкозаймистими речовинами, або із великою кількістю техніки, варто замовити надійні протипожежні двері із високим класом вогнестійкості. А для решти приміщень, особливо для тих, які знаходяться найближче до виходу, можна купити дешеві протипожежні двері.

І останнє, на що слід звернути увагу – розміри дверей та дверної коробки. Як правило, висота протипожежних дверей не має бути меншою 2 метрів, а в ширину не менше 0,7 метра. А для приміщень із великим скупченням людей, або техніки, яку в разі пожежі треба буде швидко винести з приміщення, то двері мають бути не меншими 1,2 метри в ширину.

Протипожежні двері можна замовити як стандартних розмірів, так і під індивідуальні розміри дверних отворів. Усі виміри та огляд приміщення перед розробкою та установкою дверей мають робити спеціалісти.

Де купити металеві протипожежні двері

Із тим як вибрати протипожежні двері розібралися, тепер переходимо до питання де їх купити. А замовити надійні протипожежні двері високої якості можна у нас.

Наша компанія, Меркор Україна, являється провідним розробником пасивних систем пожежогасіння в Україні та в Європі. За нашими плечима 20 річний досвід розробки та встановлення десятків тисяч протипожежних дверей, воріт та інших пасивних систем пожежогасіння.

Звертайтесь до нас за адресою:

м. Львів, вул.Шептицьких, 26. Контактний телефон: +38 032 240 34 47 (-07).

м. Київ, проспект Академіка Палладіна, 46/2.Телефон: (044)-40 66 976 або 067-67 14 108.