Продукція      Димовидалення

Димовидалення

Система димовидалення - необхідний елемент комунікацій будь-якої споруди соціального і комерційного спрямування. Крім цього, системи димовидалення обов''''язково повинні знаходитися у висотних житлових будинках. Необхідність димовидалення однозначна, в разі загоряння споруди, тільки сучасна система димовидалення забезпечить безпечну евакуацію людей і результативну роботу пожежно-рятувальних служб.

Конструкція системи димовидалення закладається на початку будівлі споруди (житлового будинку, офісу, складського приміщення, тощо). Проектна тех-документація системи життєзабезпечення в обов''''язково містить у собі ці комунікації. Всі роботи, що стосуються проектування і монтажу систем чітко регулюються будівельними нормами і правилами.

Встановлення системи димовидалення виконується у зв''''язку з об''''єктивними особливостями приміщень та напрямку будови. При цьому, передбачаються всі загальноприйняті норми і правила, що і визначає її найбільшу функціональність для забезпечення відповідного ступеня безпеки людей. Як у випадку із системою вентиляції, встановлення системи димовидалення виконується за допомогою повітроходів і відповідного вентиляційного та димовидаляючого обладнання. Різницю в комунікаціях обумовлюють використані при їх виробництві матеріали.

Люки димовидалення Зенітні ліхтарі Зенітні ліхтарі

Димовидалення відіграє головне значення в забезпеченні збереження будівлі і дотриманні всіх без винятку пожежних норм. Присутність окремих комунікацій для видалення диму збільшує ступінь безпеки і в разі загоряння, евакуація людей проходить без особливих проблем по переходах і сходових клітках, абсолютно вільними від небезпечного диму. Системи димовидалення використовують повітроводи та обладнання, які володіють стійкістю до дії високих температур. Також, системи обладнуються особливими клапанами димовидалення, напрям яких включає в себе перешкоду поширення полум''''я по системам вентиляції.

Система димовидалення представляє з себе процедуру видалення диму з будівлі та забезпечення всіх приміщень очищеним повітрям. Для цього застосовуються спеціальні системи припливної вентиляції. Крім іншого, для димовидалення з ділянок скупчення людей є можливість використовувати типові системи вентиляції, обладнані допоміжним обладнанням. Видалення диму представляє собою складний процес, який піддається впливу великої кількості умов і факторів, отже проектування таких комунікаційних систем посильно тільки експертам. При створенні проекту передбачається кожна деталь, тому кожен нюанс має можливість може вплинути на результативність усієї системи димовидалення. Димовидалення виконується за підтримки спеціального обладнання. Таким чином, для димовидаляючих конструкцій застосовують жаростійкі повітроводи, оснащені димовими клапанами. Такі клапани часто об’єднують в єдину систему вентиляції, в силу того що її експлуатація в системі димовидалення впливає на динаміку загоряння, рішення про таке застосування спільних систем вентиляції приймається відповідними особами.

Системи вентиляції, застосовувані з метою видалення диму з кімнат можна розподілити на 2 види:

  • Системи з природним спонуканням
  • Системи із штучним спонуканням.

Системи димовидалення з природним спонуканням застосовується в комерційних і соціальних будовах згідно будівельним нормам і правилам. Процедура димовидалення здійснюється через системи повітроходів, оснащених спеціальними димовидаляючими клапанами.Додатково, видалення диму з приміщень може бути проводитися за допомогою вікон у зовнішніх стінках приміщень.

Також, споруди оснащуються димовидаленням зі штучним спонуканням. Ці системи димовидалення представляють із себе шахти з вогнестійких матеріалів, обладнаних необхідним устаткуванням. Експлуатація таких систем виведення диму в будинках регулюється введеними державними нормами і положеннями.

Як вже розповідалося раніше, проектуванням систем димовидалення повинні займатися тільки професіонали, інакше будь-яке порушення загальноприйнятих державних норм має можливість в майбутньому привести до втрати людського життя.